Необходимые детали
MOQ:1000
Время выполнения заказа:7 working days
Доставка:快递, 空运, 海运
Введение в продукт
| Item | NTAG215 Inkjet Card |
| Material | PVC |
| Chip | NTAG215 |
| Frequency | 13.56MHz |
| Protocol | ISO14443A |
| Color | Customizable |
| Size | CR80 (85.5*54mm) or custom |
| Memory | 504bytes |
| Reading distance | 0-10cm |
| Write Endurance | 100000 times |
| Working Temperature | -25°C to 65°C |
| Data Retention Time | 10 years |
| Printing Options | Silk-screen printing, Laser Engraving, CMYK full color, Pantone, etc. |
| Crafts Available | Logo or number printing, Bar code, QR code, etc. |
| Samples | Free samples are available upon request |
DESCRIPTION
NFC NTAG215 Inkjet PVC Card is convenient, low cost, and can easily make various personalized cards. How to print inkjet blank cards with the Epson or Canon Printer? It is so easy, as simple and fast as printing ordinary documents. First, you need one Epson or Canon printer with a PVC ID Card Tray and some printable Inkjet PVC cards. Then, you can send your picture to your computer and then connect with the printer. After clicking the print button, you can get what cards you want, like membership cards, student cards, company cards, personalized photo cards, etc.
FEATURES
Operating frequency of 13.56MHz
100% compatible with NFC-enabled devices
Operating range up to 100mm (depending on various parameters)
504 bytes of user data
32-bit password authentication, better safety performance
High-quality inkjet-coating, waterproof
Double-side fast absorbing ink, quick-drying
Directly printing by Epson or Canon printer
Vivid color and high-resolution photo quality
High glossy, flat and smooth, without burrs, no indentation
Quick, easy, customized and professional to make PVC card
