Необходимые детали
MOQ:1000
Время выполнения заказа:7 working days
Доставка:快递, 空运, 陆运, 海运
Введение в продукт
| Item | Ntag215 Blank Card |
| Material | PVC、PET、Coated paper |
| Chip | NTAG215 |
| Frequency | 13.56MHz |
| Protocol | ISO14443A |
| Color | Customizable |
| Size | Custom |
| Memory | 504 bytes |
| Reading distance | 0-10cm |
| Write Endurance | 100000 times |
| Working Temperature | -25°C to 65°C |
| Data Retention Time | 10 years |
| Printing Options | Silk-screen printing, Laser Engraving, CMYK full color, Pantone, etc. |
| Crafts Available | Logo or number printing, Bar code, QR code, etc. |
| Samples | Free samples are available upon request |
DESCRIPTION
What else can Ntag215 blank card do besides being used in Nintendo Amiibos? Plus an enabled NFC function smartphone, and an NFC tools app, Ntag215 NFC chip card can make your life easier and more convenient, for example: share a WiFi network, change Ringer or Music Volume, turn your Wi-Fi or Bluetooth on and off, set an alarm clock, etc. And the Ntag215 NFC card integrates access control, identification, payment, which can be used as a parking card, campus card, transportation card, etc.
RFID-TEAM Ntag215 NFC blank cards have stable RF performance and exquisite workmanship, no rough edges, no scratches, flat and smooth. If you are looking for a reliable supplier to buy wholesale Ntag215 NFC blank cards, here is the right place.
FEATURES
Exquisite in craftsmanship, smooth and without burrs, no indentation.
Affordable, high quality, and support customization.
Operating frequency of 13.56MHz
100% compatible with NFC-enabled devices
Operating range up to 100mm (depending on various parameters)
504 bytes of user memory, 540 bytes of total memory
Can be erased and reprogrammed repeatedly
Wide application: VIP membership card, parking card, campus card, transportation card, health insurance card, club card, access card, etc.
