Необходимые детали
MOQ:1000
Время выполнения заказа:7 working days
Доставка:快递, 空运, 海运
Введение в продукт
| Item | NFC Anti-metal Epoxy Coin Card |
| Material | PVC and Epoxy |
| Chip | NTAG213/NTAG215/NTAG216 |
| Frequency | 13.56MHz |
| Protocol | ISO14443A |
| Color | Customizable |
| Size | Custom |
| Memory | 144/504/888 bytes |
| Reading distance | 0-10cm |
| Write Endurance | 100000 times |
| Working Temperature | -25°C to 65°C |
| Data Retention Time | 10 years |
| Printing Options | Silk-screen printing, Laser Engraving, CMYK full color, Pantone, etc. |
| Crafts Available | Logo or number printing, Bar code, QR code, etc. |
| Samples | Free samples are available upon request |
FEATURES
Corrosion-resistant, water-proof, and shock-proof
Small and exquisite, easy to carry
Contactless transmission of data and supply energy
Operating frequency of 13.56MHz
Data transfer of 106 Kbit/s
Data integrity of 16-bit CRC, parity, bit coding, bit counting
Typical ticketing transaction time of<100ms (including backup management)
Operating distance up to 100mm (depending on antenna geometry and reader configuration)
Various styles and colors are available
APPLICATIONS
Visit a website URL
Share a text file
Pair with a Bluetooth device
Launch an specific app
Connect to a wifi network with credentials
Trigger a smarthome automation
Toggle Phone Settings (Alarm, Ringer, etc.) On/Off
Send SMS Message
