Najważniejsze szczegóły
Minimalna ilość zamówienia:1000
Czas realizacji zamówienia:7 working days
Wysyłka:快递, 空运, 海运
Wprowadzenie produktu
| Item | Mifare 4k Cards |
| Material | PVC or PET |
| Chip | Mifare 4K |
| Protocol | ISO/IEC 14443 |
| Frequency | 13.56 MHz |
| Memory | 4kB |
| Color | Custom |
| R/W | Read and Write |
| Reading Distance | 1~10 cm |
| Craft | silkscreen logo/Laser serial number/UID print, etc |
| Surface | Glossy/Matt/Frosted |
| Working Temperature | -20~+70°C |
| Size | 85.5*54mm |
| Data Retention | 10 years |
| Erase Cycle | 100,000 times |
| Samples | Free samples are available upon request |
FEATURES
- Contactless transmission of data and supply energy
Intelligent anticollision
Operating frequency of 13.56MHz
Data transfer of 106 Kbit/s
Data integrity of 16-bit CRC, parity, bit coding, bit counting
The Individual set of two keys per sector to support multi-application with key hierarchy
Typical ticketing transaction time of<100ms (including backup management)
Operating distance up to 100mm (depending on antenna geometry and reader configuration)
Random ID support(7 Byte UID version)
7 Byte UID or 4 Byte NUID
Fine workmanship and good quality: flat and smooth, without burrs
Support double-sided printing
Support customization, including color, craft, printing, size, etc.
APPLICATIONS
- Personal identification
Public Transportation
Access Management
Electronic Toll Collection
Membership Management
Attendance Management
Employee Cards
Hotel key cards
School and Campus Cards
Parking Lot Management
