Najważniejsze szczegóły
Minimalna ilość zamówienia:1000
Czas realizacji zamówienia:7 working days
Wysyłka:快递, 空运, 陆运
Wprowadzenie produktu
| Item | Blank key card with magnetic stripe |
| Material | ABS,Plastic,PVC |
| Chip | T5577 |
| Frequency | 125 kHz |
| Eeprom | 363 bytes |
| R/W | Read/ Write |
| Protocol | ISO 11784/11785 |
| Color | Blue, Red, Yellow, Green, black, etc |
| Size | Custom |
| Reading distance | 0-10cm |
| Write Endurance | 100000 times |
| Working Temperature | -25°C to 65°C |
| Data Retention Time | 10 years |
| Printing Options | Silk-screen printing, Laser Engraving, CMYK full color, Pantone, etc. |
| Crafts Available | Logo or number printing, Bar code, QR code, etc. |
| Samples | Free samples are available upon request |
Description
Blank key cards provide affordable access control for hotels, gyms and other businesses, and are designed to work together with your key card door lock. Customize your hotel key cards to market your brand, service offerings, and special events.
we will also make your keycards as key tags, or maybe design them to double as employee security badges. choose between magnetic tape or RFID key cards that are ISO 14333A compliant. Blank key Cards makes custom hotel key cards utilizing magnetic stripes for leading hotel chains and resorts, also as top quality RFID cards. Order custom hotel key cards online or contact one among our helpful representatives to help you together with your key card printing needs.
FEATURES
Support for customized services
Durable and waterproof
Available with key chain, easy to carry
Contactless power supply
Contactless Read/Write data transmission
Rich and flexible configuration and working mode
Basic Mode or Extended Mode
Adaptable to different applications: access control, animal ID and waste management
APPLICATIONS
Access control card
Hotel inductive smart door lock card
Club card
Supermarket membership card
COMMONLY USED SIZE
Xinyetong can offer all kinds of RFID keyfobs. There are diverse colors, various shapes, and different chips that you can choose. Here are some popular RFID key fob models as follows. If you don’t like these, please contact us and tell us what kind of RFID keyfob you want, we can make it for you.




