Najważniejsze szczegóły
Minimalna ilość zamówienia:1000
Czas realizacji zamówienia:14 working days
Wysyłka:快递, 空运, 海运
Wprowadzenie produktu
| Item | ID Thick Card |
| Material | PVC or ABS |
| Frequency | 125 kHz |
| Chip | TK 4100,T5577,EM4305,EM4200 |
| Function | Read-only |
| Protocol | ISO7815 |
| Thickness | 1.8mm |
| Size | 86×54mm |
| Color | White |
| Printing Technology | Screen printing/UV printing |
| Samples | Free samples are available upon request |
FEATURES
Operating frequency: 125 kHz
No need battery, and convenient to use
Data retention up to 10 years
Read-only: Data cannot be changed after it is written
Usually, the size of the card is 86×54×1.8mm
Offer design services, or you can directly provide the design draft
Support single-sided or double-sided printing
Support custom ID card printing: screen printing, offset printing, etc
Support other customization services
APPLICATIONS
Identification
Attendance system
Serial number identification of read-only storage
Automatic logistics management
Industrial product response identification
Access control management





