Détails essentiels
MOQ:1000
Délai de livraison:7 working days
Expédition:快递, 空运, 海运
Introduction du produit
| Item | Ntag215 Epoxy Tag |
| Material | PVC and Epoxy |
| Chip | NTAG215 |
| Frequency | 13.56MHz |
| Protocol | ISO14443A |
| Color | Customizable |
| Size | Custom |
| Memory | 504 bytes |
| Reading distance | 0-10cm |
| Write Endurance | 100000 times |
| Working Temperature | -25°C to 65°C |
| Data Retention Time | 10 years |
| Printing Options | Silk-screen printing, Laser Engraving, CMYK full color, Pantone, etc. |
| Crafts Available | Logo or number printing, Bar code, QR code, etc. |
| Samples | Free samples are available upon request |
DESCRIPTION
Compared with low-frequency RFID epoxy tags, the Ntag215 epoxy tag operates at 13.56MHz, which features better RF performance, used in a wider application, such as cashless payment, security management, social media integration, and other application with high safety requirements.
Because of the epoxy material, NFC epoxy tags are durable even if they fall to the ground, it can still work. And because of its small size, they are easy to carry, you can hang it on your car keys or other keys, or even as an ornament on your backpack.
FEATURES
Small and exquisite, attractive and practicality,
Corrosion-resistant, shockproof and waterproof
Available with stretch rope or key chain, easy to carry
Various styles and colors are available
Operating frequency of 13.56MHz
Can be erased and reprogrammed repeatedly
100% compatible with NFC-enabled devices
Operating range up to 100mm (depending on various parameters)
504 bytes of user data
32-bit password authentication, better safety performance
Wide application: Access control management, membership management, parking management, child pickup, cashless payment, social interaction, etc.
