Détails essentiels
MOQ:1000
Délai de livraison:7 working days
Expédition:快递, 空运, 陆运, 海运
Introduction du produit
| Item | Blank UID Changeable Card |
| Material | PVC 、ABS |
| Chip | UID |
| Frequency | 13.56MHz |
| Protocol | ISO14443A |
| Color | Customizable |
| Size | Custom |
| Memory | 1k |
| Reading distance | 0-10cm |
| Write Endurance | 100000 times |
| Working Temperature | -25°C to 65°C |
| Data Retention Time | 10 years |
| Printing Options | Silk-screen printing, Laser Engraving, CMYK full color, Pantone, etc. |
| Crafts Available | Logo or number printing, Bar code, QR code, etc. |
| Samples | Free samples are available upon request |
DESCRIPTION
Blank 13.56MHz UID Changeable Card is commonly made of PVC material, and the standard size is CR80 (84*54*0.8mm). It works exactly like the MF S50 or F08 card, with 16 Sectors and 4 Blocks each Sector. What makes it special is its Sector 0 Block Zero, known as Manufacturers Block, where the Chip UID is stored, can be reprogrammed to any UID you wish.
FEATURES
Fully compatible with the M1 1k card
Operating frequency of 13.56MHz
Block 0 writable rfid card
User definable access conditions & password for each memory block
Organized in 16 sector with 4 blocks of 16 bytes each (one block consists of 16 byte)
Perfectly work with NFC ACR122U reader-writer
0 Sector 0 block can be modified many times
Exquisite in craftsmanship, smooth and without burrs, no indentation.
Affordable, high quality, and support customization.
