Détails essentiels
MOQ:1000
Délai de livraison:7 working days
Expédition:快递, 空运, 海运
Introduction du produit
| Item | Printable Mifare 1K RFID Card |
| Material | PVC |
| Chip | Mifare 1K |
| Frequency | 13.56MHz |
| Protocol | ISO14443A |
| Color | Customizable |
| Size | CR80 (85.5*54mm) or custom |
| Eeprom | IK |
| Reading distance | 0-10cm |
| Write Endurance | 100000 times |
| Working Temperature | -25°C to 65°C |
| Data Retention Time | 10 years |
| Printing Options | Silk-screen printing, Laser Engraving, CMYK full color, Pantone, etc. |
| Crafts Available | Logo or number printing, Bar code, QR code, etc. |
| Samples | Free samples are available upon request |
FEATURES
High-quality inkjet-coating, waterproof
Double-side fast absorbing ink, quick-drying
Directly printing by Epson or Canon printer
Vivid color and high-resolution photo quality
High glossy, flat and smooth, without burrs, no indentation
Contactless transmission of data and supply energy
Operating frequency of 13.56MHz
Data transfer of 106 Kbit/s
Data integrity of 16-bit CRC, parity, bit coding, bit counting
Typical ticketing transaction time of<100ms (including backup management)
Operating distance up to 100mm (depending on antenna geometry and reader configuration)
APPLICATIONS
Access control attendance
Library management
Campus card
Library Management
Parking lot management
Identity authentication
Hotel key card
Member management
Exhibition centers
