Detalles esenciales
MOQ:1000
Tiempo de entrega:7 working days
Envío:快递, 空运, 海运
Introducción del producto
| Item | RFID Tickets Cards For Bus |
| Material | Paper |
| Chip | Ultlight EV1, Mifare 1k |
| Frequency | 13.56MHz |
| Protocol | ISO14443A |
| Size | 85.5*54mm |
| Memory | 144 Byte, 1k Byte |
| Reading distance | 0-10cm |
| Write Endurance | 100000 times |
| Working Temperature | -25–65℃ |
| Data Retention Time | 10 years |
| Printing Options | Silk-screen printing, Laser Engraving, CMYK full color, Pantone, etc. |
| Crafts Available | Logo or number printing, Bar code, QR code, etc. |
| Samples | Free samples are available upon request |
DESCRIPTION
RFID paper tickets cards are a great way to be able to use the bus with ease. The RFID card has a chip inside of it that can be read by the bus scanner, so there’s no need to swipe your card or tap. The use of these new cards will allow you to get on and off the bus faster than any other method before this. You won’t have to wait for passengers to swipe their cards anymore which can make the time even faster.
FEATURES
A variety of printing and craft processes are available
Exquisite in craftsmanship, smooth and without burrs, no indentation.
Affordable, high quality, and support customization.
Support double-sided printing
Operating frequency of 13.56MHz
100% compatible with NFC-enabled devices
Operating range up to 100mm (depending on various parameters)
64 bytes of user data
Integrated originality signature, providing a simple but powerful product authentication method.



