Wesentliche Details
MOQ:1000
Lieferzeit:7 working days
Versand:快递, 空运, 海运
Produkteinführung
| Item | Ntag213 Blank Card |
| Material | PVC |
| Chip | NTAG213 |
| Frequency | 13.56MHz |
| Protocol | ISO14443A |
| Color | White |
| Size | 85.5*54mm |
| Memory | 144 bytes |
| Reading distance | 0-10cm |
| Write Endurance | 100000 times |
| Working Temperature | -25–65℃ |
| Data Retention Time | 10 years |
| Printing Options | Silk-screen printing, Laser Engraving, CMYK full color, Pantone, etc. |
| Crafts Available | Logo or number printing, Bar code, QR code, etc. |
| Samples | Free samples are available upon request |
DESCRIPTION
Ntag213 Blank Card is generally white and can be used directly, but you can print the image you want on the printable RFID Ntag213 blank card to make a membership card, student card, employee card, parking card, etc. This blank card has full features of the Ntag213 chip, such as the UID ASCII mirror. The Ntag213 chip is the connotation and core of this NFC blank card, which gives it the vitality of NFC technology, enabling it to achieve many functions, such as access control, social interaction, tracking, payment, etc.
FEATURES
Exquisite in craftsmanship, smooth and without burrs, no indentation
Affordable, high quality, and support customization.
Operating frequency of 13.56MHz
100% compatible with NFC-enabled devices
Support double-sided printing
Operating range up to 100mm (depending on various parameters)
144 bytes of user data
Can be erased and reprogrammed repeatedly
Wide application: VIP membership card, parking card, campus card, transportation card, health insurance card, club card, access card, etc.
